Дисципліна "Проектування автотранспортних підприємств" відноситься до програми з підготовки фахових молодших бакалаврів.

Дисципліна "Проектування автотранспортних підприємств" готовить студентів до роботи на підприємствах по експлуатації автомобільних парків, навчає навичкам проектування, реконструювання та технічного переозброєння ремонтно-технологічних баз для технічного обслуговування та ремонту автомобільного транспорту, проектування технологічних процесів, окремих ділянок ремонтно-виробничого процесу, цехів, підрозділів та технічної служби підприємств автомобільного транспорту.

Успіх підприємницького проекту, незалежно від його масштабів, сфери діяльності, форми організації бізнесу, неможливий без чіткого уявлення про перспективи діяльності, без опрацювання надійних орієнтирів і реального плану господарювання. Виникнення будь-якої підприємницької ідеї (чи буде це створення нового бізнесу, чи вдосконалення діяльності вже наявного) ставить багато різноманітних запитань: хто виступає як конкретний споживач, яким є ринок продукту підприємства, які кошти необхідні для реалізації проекту, чи виправдовує себе проект економічно тощо. Задля отримання відповідей на ці запитання й складається бізнес-план.

Мета дисципліни: є надання знань, умінь, здатностей (компетенцій) для здійснення ефективної професійної діяльності шляхом забезпечення оптимального управління охороною праці на підприємствах (об’єктах господарської, економічної та науково-освітньої діяльності), формування у студентів відповідальності за особисту та колективну безпеку і усвідомлення необхідності обов’язкового виконання в повному обсязі всіх заходів гарантування безпеки праці на робочих місцях.

Завдання дисципліни: полягає у набутті студентами знань, умінь і здатностей (компетенцій) ефективно вирішувати завдання професійної діяльності з обов’язковим урахуванням вимог охорони праці та гарантуванням збереження життя, здоров’я та працездатності працівників у різних сферах професійної діяльності.


Мета курсу – це вивчення основних тем, які розкривають проблему функціонування автотранспортного підприємства в умовах ринкових відносин з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу, а також в усвідомленні нерозривної єдності успішної професійної діяльності з обов’язковим дотриманням виробничо-технічних умов й економічних вимог виробництва.

 Використання експлуатаційних матеріалів і економія паливно-енергетичних ресурсів”. У даннаій дисципліні розглянуто питання, пов’язані з виробництвом, раціональним використанням і впливом якості палив, мастильних матеріалів і технічних рідин на роботу автотранспортних двигунів. Наведено класифікацію і асортимент як вітчизняних, так і зарубіжних паливно-мастильних матеріалів, їх експлуатаційно-технічні властивості, експрес-аналізи визначення якості в умовах експлуатації.